KURIOZITY


Na prevzetí odmeny za 25 let jízdy bez nehody se už tešil jeden nemecký duchodce. Na poslední chvíli mu to ale zmarila policie, která ho cestou na oslavu zastavila pri bežné silnicní kontrole a zjistila, že jede bez ridicského prukazu. Wilibald Schmidt se kajícne priznal, že ridicský prukaz vlastne nemá už 25 let, kdy mu byl odebrán za nekolik dopravních prestupku. Dnes sedmasedmdesátiletý pán se tehdy rozhodl, že bude jezdit dál na cerno. Jezdil 25 let bez nehody a kontroly dopravních policistu se mu vyhýbaly. Nyní si ho místní autoklub v Essenu pozval jako svého verného clena, aby ho odmenil za jeho "pozorné a príkladné rízení motorového vozidla".

Brnenští kriminalisté šetrí kuriózní napadení, pri nemž ctyriadvacetiletý Petr ukousl spolucestujícímu cást pravého ucha. Spor se odehrál v tramvaji císlo osm. Kurák Petr si v ní zapálil, což se nelíbilo ostatním cestujícím. Vetšinu pocastoval nadávkami a mladíkovi, který asi nejvíce protestoval, ukousl kus ucha. Pomoc zranenému a policejní hlídky privolali spolucestující, kterí se zraneným bojovníkem proti kourení vystoupili z tramvaje v Kotlanove ulici. Policisté se ihned vydali po stope pachatele. Petr pozdeji pri zatýkání kladl odpor, a na policejní stanici byl proto prevezen v poutech a pod prísným dohledem. Lékari brnenské fakultní nemocnice obeti ucho prišili.

Proc jsi propadla k nám do trídy, mami? Mediální hvezdou se na Slovensku v poslední dobe stal trináctiletý Marcel z Velké Lomnice, který se již brzo stane otcem. Jeho o tri roky starší partnerku Márii nijak nermoutí, že se jí pravdepodobne nevyhne trestní stíhání. "Vyváznu maximálne s podmínkou," tvrdí sebevedome nastávající mladá maminka a dodává: "Už se docela teším, že budu mít díte a možná ze mne bude i nevesta." Zástupkyne reditele zvláštní školy, kam oba nastávající rodice chodí, tvrdí, že chlapec je dost drzý od té doby, co se stal "mediální hvezdou". Jakmile se totiž provalilo, že otcem dítete, které ceká 16letá dívka, je teprve 13letý chlapec, zacalo se o prípadu psát na celém Slovensku. Rodice obou detí však presto o celé záležitosti nevedeli až do doby, kdy na dívce zacalo být znát tehotenství. V osade, kde oba mladí lidé spolu se svými rodici žijí, prý ale takovéto casné tehotenství není nicím výjimecným. Práve z osady Nový dvur u obce Velká Lomnica nedaleko Kežmarku totiž pochází také 13letá dívka, která privedla na svet své první díte loni, kdy jí bylo pouhých 12 let.