AVRIL LAVIGNEAvril se narodila 27. zárí 1984 v kanadském mestecku Napanee v provincii Ontario (konkrétne Belleville). Je prostrední ze trí detí - má staršího bráchu Matthewa a mladší sestru Michelle. Avril si byla vždycky jistá tím, co chce delat... když byla malá, stávala na své posteli jako na jevišti a predstavovala si pred sebou davy lidí, pro které zpívá. Už od dvou let zpívala v kostelním sboru, kde vlastne zacínala. Také zpívala na ruzných festivalech a pozdeji country na soutežích. V deseti vyhrála konkurz pro mladé muzikanty, ve dvanácti složila první písnicku a v patnácti letech se spolecne se starším bráchou odstehovala do New Yorku.

V NY si jí všiml hledac talentu L.A. Reid, který se chopil príležitosti a nabídl jí smouvu u Arista Records. V 16 se usadila na Manhattanu a zacala pracovat na svém debutovém CD. "Zacala jsem pracovat s temito opravdu talentovanými lidmi, ale ty písnicky mi nesedely," ríká Avril. Dost ji naštvalo, když lidi z Arista Records chteli, aby zpívala písnicky napsané od cizích lidí. Omyl, Avril si píše písnicky sama! Miluje psaní a nehodá se ho vzdát. Bohužel pro nej si Reid myslel, že z ní udelá tuctovou popovou princeznicku. Ted už asi chápe, že by se mu to nikdy nepovedlo, protože Avril chce, aby lidi zajímala její hudba a ne vzhled, trpytivé sexy šaticky na ní proste nikdo nenavlíkne. Podle vlastních slov bude radši prodávat hamburgery než aby je nosila.

Takže z New Yorku odjela a zkusila štestí v Los Angeles, kde se jí to konecne (a díky Bohu) povedlo. Setkala se s textarem a producentem Cliffem Magnessem. "Našla jsem svého cloveka!" rozplývá se Avril, "Padli jsme si do noty, opravdu mi rozumí a nechává mi volnou ruku". Spolu dopsali písnicku Complicated, která se jak víte stala hitem. Díky Cliffovi se pridala k Nettwerk Management a vydala celé album Let go, které se prodávalo po milionech (ted už ho má každý druhý, tak to asi není tak brutální).

Avril o sobe ríká (to ale asi víte), že za poslední rok hodne vyrostla jako textarka. Když je album hotové, nemuže se Avril dockat, až pojede na turné. "Hrozne moc se teším na turné a koncerty! Chci, aby lidi vedeli, že moje muzika je opravdová a uprímná a jde prímo od srdce!" Chce objet celý svet a samozrejme s sebou bere svojí kapelu - bez ní ani na krok.

PÁR OTÁZEK:
Považujete se za feministku?
Vlastne ani nevím. Co to presne znamená?
V podstate to znamená, že chcete, aby se se ženami zacházelo stejne jako s muži.
Pokud jde o hudbu: holky mužou hrát rock. Do háje, kdo ríká, že nemužou? Muj bratr mi vždycky tvrdil. "Jsi holka. Nemužeš chodit na lov a na ryby." A já na to: "Jsi idiot." A pak jsme se strašne chytli.
Jaký vliv má podle vás to, že jste žena, na vaše skládání? Vypadá to, že holky jsou citlivejší, že ano? To muže pri psaní pomoct. Kluci radši svoje pocity skrývají. Jednu vec jako žena nikdy neudelám a to je prodávat svoje telo. Chci, aby me lidi respektovali, a nehodlám predvádet svuj hrudník nebo nosit vycpanou podprsenku.

Její skupinu tvoří:
Jesse Colburn - kytarista
Evan Taubenfeld - kytarista
Matthew Brann - bubeník
Mark Spicoluk - basák

Text aktuální písničky I'm with you a překlad:

I'm standing on the bridge
I'm waiting in the dark
I thought that you'd be here by now
There's nothing but the rain
No footsteps on the ground
I'm listening but there's no sound

Isn't anyone trying to find me?
Won't somebody come take me home

Chorus
It's a damn cold night
Trying to figure out this life
Wont you take me by the hand
Take me somewhere new
I don't know who you are but I
I'm with you
I'm with you

I'm looking for a place
I'm searching for a face
Is anybody here I know
Cause nothing's going right
And everythign's a mess
And no one likes to be alone

Isn't anyone trying to find me?
Won't somebody come take me home

Chorus
Yeah, yeah

Oh why is everything so confusing
Maybe I'm just out of my mind
Yeah yeah yeah...

Chorus Take me by the hand
Take me somewhere new
I don't know who you are but I
I'm with you
I'm with you 2x

I'm with you...

JSEM S TEBOU

Stojím na moste
Cekám ve tme
Myslela jsem, že by si tu už mel být
Není tu nikdo, jenom déšt
Žádné kroky na zemi
Naslouchám, ale neslyším nic

Nikdo se me nesnaží najít?
Nikdo me neprijde odvézt domu

Refren Je proklate chladná noc
Snažím se poznat tento život
Nechceš me vzít za ruku
Vzít me nekam do neznáma
Nevím, kdo jsi, ale
Jsem s tebou
Jsem s tebou

Hledám místo
Hledám tvár
Je tu nekdo, koho znám
Protože nic nefunguje
Nic není v porádku
A nikdo není rád sám

Nikdo se me nesnaží najít?
Nikdo me neprijde odvézt domu

Refren
Yeah, yeah

Oh, proc je všechno tak matoucí
Možná jen blázním
Yeah, yeah, yeah...

Refren
Vezmi me za ruku
Vezmi me nekam do neznáma
Nevím, kdo jsi, ale
Jsem s tebou
Jsem s tebou 2x

Jsem s tebou...


1. Losing Grip (3:55)
2. Complicated (4:07)
3. Sk8er Boi (3:26)
4. I'm With You (3:46)
5. Mobile (3:33)
6. Unwanted (3:43)
7. Tomorrow (3:57)
8. Anything But Ordinary (414)
9. Things I'll Never Say (3:46)
10. My World (3:32)
11. Nobody's Fool (3:59)
12. Too Much To Ask (3:48)
13. Naked (4:28)


Novinky u Avril:
22. 3. 2003 - Avril vydává vlastní DVD single!!! Avril vydává vlastní DVD single!!! Najdete na nem TV spoty, fotogalerii, videa Sk8er Boi a I'm With You a mnoho další.
Britská popová hvezda, Robbie Williams, se nechal slyšet, že bych chtel mít príležitost zazpívat si duet s Avril. Myslí si, že má mnoho potenciálu a že mi to mohla dotáhnout ješte daleko. Ale Robbieho znepokojuje její postoj ke všemu.

Zajímavosti:
Sestra Avril - Michelle - úcinkovala ve videoklipu Sk8er Boi. Avriliny dobrý kamarádky jsou Pink a Vanessa Carlton. Ve škole nebyla moc populární. Jednou ze zemí, kam by se chtela Avril podívat, je Anglie. Justin Timberlake a Eminem jsou velkými fanoušky Avril. Album LET GO se melo jmenovat "Anything but Ordinary". Hodinky nosí jedine na pravý ruce. Avrilin manager, Terry McBride, je také managerem Dido. Hrála v hokejovém týmu už když jí bylo 10. Avril je blázen je do pár kluku - Tobey Maguire, Eminem, "Sk8er Boi" a kluci z její kapely:). Avril chodila do školy na Napanee District Secondary School. Když jí bylo 12, vyhrála soutež a zazpívala si se Shaniou Twain. Má ráda Anglii, ale myslí si, že je tam moc draho a nelíbí se jí to pocasí. Moc nejí její oblíbený jídlo - pizza - protože jí to nicí hlasivky. Vyhrála 1 000 $ na souteži ve zpevu, když jí bylo 15. Když si šla s tátou koupit auto, ukazovali ji BMW, ale ona se naštvala a rekla, že chce JEEP! Její príští album by melo vyjít na Vánoce 2003. Avril miluje kravaty. Má jich asi 30 a neustále je dokupuje. Ráda otvírá dárky. Doufá, že si jednou vytetuje draka na záda nebo na rameno. Nerada se pouští do boju, myslí, že je to blbost. Ale když se neco deje, brání svá práva. Avril není dobrá jenom ve sk8 a zpívání, ale i dobre maluje. Tvrdí se, že má neco s Deryckem ze Sum 41. Je vídána v jeho objetích a chodí spolu do ruzných klubu. Avril ráda nosí cernobílý pruhovaný podkolenky. Má astma. Je zásadní vegetariánka. Ríkalo se jí MVP, když hrála hokej. Ale co tato zkratka znamená?? :) Avril pracuje na novým albu a plánuje o hodne víc songu než na LET GO. Na novým CD by mel i zazpívat Deryck ze Sum 41 - ale není to potvrzeno. Kdyby nebyla zpevackou, chtela být policistkou. Avril dostala zdarma v obchodní dome tenisky, kde natácela videoklip Complicated. Avril mela copánky (rasty), když chodila do 11. trídy. Avril je beznadejná romanticka. Jednou v New Yorku si jeden muž myslel, že je Avril devka. Avril casto riká, že není punkerka. Kluci na strední rikali, že holky neumí chytat ryby. Když to Avril uslyšela, šla k nejbližšímu rybníku a nalovila 78 ryb. Avril nesnáší napodobování. Je ale polichocena, že se nekteré holky oblíkají jako ona. Poprvý ji dal kluk pusu na pusu, když chodila do 1. trídy...nedeste se - bylo to jenom v divadelním predstavení:-) Ráda se napije Coly, grepovýho džusu a piva.

Obrázky:

Poster na stránce 1.ČÍSLO